top of page

Ürünüm kombimle uyumlu mudur?

In-therm oda termostatları, kuru kontak aç-kapa sistemi ile çalışmaktadır. Türkiye'de satılan tüm kombiler kuru kontak sistemine uyumlu olduğundan, tüm termostat modellerimiz tüm kombi markalarına uyumludur.

Kablosuz modellerde haberleşme nasıl sağlanır?

in-therm MRL 200RF ve 300RF modellerinde alıcı ile verici arasındaki iletişimi RF(Radyo Frekansı) ile sağlanmaktadır.

MIO Akıllı Termostat modellerimizde ise wi-fi (kablosuz ağ) ile sağlanmaktadır ve internet gerektirir, kablosuz ağlarda 5g desteklenmemektedir, yalnızca 2.4g ile bağlantı sağlanır.

Haftalık Programlama nasıl yapılır?

in-therm MRL 300TM ve 300RF modellerimizde her güne ayrı ayrı ya da haftaiçi ve haftasonu olmak üzere 2 farklı program tipi uygulanabilmektedir. Ayrıca 1 güne 4 farklı program kurulabilmektedir.

MIO akıllı termostat modellerimizde ise, 1 haftaya toplam 100'e kadar program kurulabilmektedir. Programlama akıllı telefon uygulamasından yapılmaktadır.

Alıcı ve verici arasındaki menzil ne kadardır?

in-therm oda termostatları açık alanlarda 25 metreye kadar haberleşebilmektedir, alıcı ve vericinin arasında kalan her bir duvar menzili ortalama 5 metre düşürmektedir. Ayrıca RF sinyalini çevresel faktörler de etkileyebilmektedir, örnek olarak; manyetik alan, diğer RF cihazlar, telsiz sinyalleri, cep telefonları gibi.

Ayrıca cihazın pillerinin azalması veya alkalin olmayan düşük kalite pillerin kullanılması RF sinyali kalitesini azaltmaktadır, bu da alıcıya sinyalin ulaşmamasına sebebiyet verebilir.

MIO Akıllı Termostat modellerinde ise menzil modeminizin wi-fi menzili kadardır. Kablosuz ağınızın çektiği heryerden alıcı ve verici iletişim kurabilir.

Hangi pili kullanmalıyım?

in-therm olarak kullanıcılarımıza Duracell (AAA) veya Varta (AAA) marka alkalin pilleri önermekteyiz. Pillerinizin alkalin ve kaliteli olması alıcı ve verici iletişiminin kalitesini arttırmaktadır.

Ayrıca pillerin kullanım ömürleri vardır, yeni bir pil rafta uzun süre bekler ise pilin amper değeri düşmektedir ve normalden çok daha kısa sürede gücü tükenmektedir.

Türkiye'de marketlerde satılan piller son kullanma tarihi yaklaştıkça raflarda öne koyularak ucuza satılabilmektedir. in-therm olarak siz kullanıcılarımıza pillerin son kullanma tarihlerine dikkat ederek almanızı tavsiye ederiz.

Alıcı ve verici iletişim kurmuyor, ne yapmalıyım?

Öncelikle alıcıya güç geldiğine emin olmalısınız, bunun için alıcının Enerji ışığının yanık olduğundan emin olunuz.

Verici cihazı alıcının yakınına getirerek aç-kapa komutları göndermeyi deneyin. Eğer sinyal alıyorsa vericinizin pilleri azalmış demektir, lütfen pillerinizi değiştiriniz.

Alıcım kombiyi kapatıp açmıyor, ne yapmalıyım?

Öncelikle vericinizin sinyali gönderdiğinden emin olmak için alıcının yakınında aç-kapa komutları göndererek test edin, eğer alıcınız sinyali almasına ve aç-kapa yapmasına rağmen kombiniz devreye girmiyor ise COM/NO kablo bağlantılarının doğru bağlandığından emin olun.

Alıcının üzerindeki güç tuşuna basarak aç-kapa komutu göndermeyi deneyin. Kombiniz devreye girmiyor ise COM/NO kablo bağlantılarının doğru bağlandığından emin olun ve bu kabloların el ile birleştirildiğinde kombinizin devreye girip girmediğini kontrol edin. Eğer kombi devreye girmiyorsa bağlantı yanlış yapılmış ya da kablolar arızalı demektir.

Sorun devam ederse yetkili bir servisten teknik destek almanız gerekmektedir.

Alıcının üzerindeki tuştan kapatama açma yapamıyorum

Alıcı ünite verici üniteden sinyal aldıktan sonra alıcının üzerindeki manuel açma kapama düğmesi devre dışı kalır, tekrar devreye almak için elektriğini kesip tamamen kapandıktan sonra tekrar elektriğe bağlamanız ve tekrar verici üniteden sinyal almamış olması gerekir.

Açıp kapatıyorum ama röle açılıp kapanmıyor

Cihaz siz hedef sıcaklığı ortam sıcaklık derecesinin altına ya da üstüne ayarladığınızda ekran ışığı söndükten 1-2 saniye sonra komutu gönderir, bu süreden önce tekrar tuşlara basarsanız, ekran ışığının sönmesini ve sinyal göndermesini beklemeniz gerekir.

Röle açılıp kapanıyor ama kombi hemen devreden çıkmıyor

Kombi marka ve modeline göre değişkenlik göstermekle beraber, kombiler termostatlardan komut aldıktan sonra henüz yeni çalışmışlarsa ya da durmuşlarsa 1 ila 5 dakika daha yeni açma ya da kapama komutunu hemen devreye sokmazlar. Bu herhangi bir röle arızası durumunda kombiyi sürekli aç kapa komutu gelmesine karşı korumak içindir. Kombi her komutta ivedilikle durup çalışırsa kombinin bozulması kaçınılmazdır.

Mio Akıllı Termostatın Kurulum Aplikasyonlarını nereden bulabilirim

bottom of page